Nové testovací středisko pro zimní pneumatiky Goodyear Dunlop

Nové testovací středisko pro zimní pneumatiky Goodyear Dunlop

Ve finském městě Ivalu otevřela společnost Goodyear Dunlop nový komplex, který bude složit testování zimních pneumatik. Toto středisko se nachází pouhých 300 kilometrů severně od Polárního kruhu a při jeho oficiálním otevření nechyběli důležité osobnosti společnosti, jimiž jsou Jean-Pierre Jeussett, Generální ředitel Střediska pro Inovace společnosti Goodyear, Laurent Colantonie, Ředitel pro Globální předpovědi výkonnosti pneumatik a Ludvig Nauckhoff, Generální manažer oblasti Nordic.

Nová polární trať je jednou z nejlepších v Evropě a její poloha je pro testování zimních pneumatik výhodná po dlouhou dobu od listopadu do dubna. Goodyer ji pronajal dlouhodobě, a tak se můžeme do budoucna těšit na pneumatiky testované v místních krutých polárních podmínkách.

Polární středisko, o kterém je řeš, je vybaveno hned několika pruhy a drahami pro testování pneumatik na ledu i sněhu. Několik garáží pro uskladnění testovacích vozidel i pneumatik určených k testování i kanceláře s moderním technickým vybavením jsou u tohoto střediska samozřejmostí. Testování pneumatik probíhá v diskrétních podmínkách, jelikož je celý areál oplocený, díky tomu nebudou vyzrazena žádná tajemství z oblasti inovativních zimních technologií pneumatik.

„Jsme opravdu rádi, že otevíráme toto Polární středisko. Možnost pracovat v ideálních sněhových a zledovatělých podmínkách je skutečnou výhodou. Zimní podmínky nemohou být studovány ani testovány v kanceláři, protože vyžadují praktické zkušenosti; to znamená, že testy nových technologií musí být provedené v terénu" řekl Jean-Pierre Jeusette, Generální ředitel Střediska pro Inovace společnosti Goodyear. Goodyear Dunlop provádí testování svých zimních pneumatik na okruzích ve Francii, Švýcarsku, Lucembursku i na Novém Zélandě. K těmto lokalitám nově přibude tento polární komplex ve Finsku. Díky tomu bude možné testovat pneumatiky po dobu celého roku, při možnosti vystřídat veškeré z těchto testovacích středisek. Společnost Goodyear Dunlop se tak může zaměřit ještě více na komplexní testování zimních pneu. Goodyear údajně přislíbil dokonalost právě v testování zimních pneumatik a pravdou je, že jejich kvalitní zimní pneumatiky na trhu překonávají očekávání.

V komplexu již proběhlo například testování nové zimní pneumatiky UltraGrip 9, jejíž všeobecně uznávané vlastnosti byly testovány a zdokonalovány právě i v Polárním středisku ve městě Ivalo.