Novinka Falken: ZIEX ZE914 EcoRun

Novinka Falken: ZIEX ZE914 EcoRun

Pneumatika ZE914 EcoRun je nejnovějším přírůstkem řady ZIEX a Falken tyto pneumatiky pro osobní automobily označil jako EcoRun. Označení EcoRun je vyhrazeno pro pneumatiky Falken vyvinuté s optimalizovanou spotřebou paliva. Testy prokázaly, že ZIEX ZE914 EcoRun má o 20% nižší valivý odpor než ZIEX ZE912.

 

Letní pneumatika ZIEX ZE914 EcoRun usiluje o dokonalou rovnováhu paliva bez omezení výkonu," říká Andrew Hoit, viceprezident marketingu Tire Falken. "Tyto pneumatiky jsou skvělé pro zákazníky, kteří chtějí zvýšit účinnost paliv, aniž by byl obětován trakční výkon."

 

Technologie, které byly použity při výrobě ZIEX ZE914 EcoRun:

Při výrobě byla použita směs siliky v kombinaci s dlouhými, změněnými polymerovými řetězci. Použitá technologie PCR LRR byla navržena pro maximální využití paliva. Pneumatika má vynikající záběr, nízkou hlučnost a zvýšený valivý odpor - tudíž lepší účinnost paliva.
Směs obohacená silikou spolu s 4 podélnými drážkami a asymetrickým vzorkem běhounu poskytuje maximální přilnavost na moké vozovce.
Optimalizované drážky a tuhé dezénové bloky zvyšují směrovou stabilitu. Dezén je navržen pro optimální pohodlí a ovládání.


"Falken je nadšený představením nového segmentu" říká Robert Chew, Brand Manager Tire Falken. "EcoRun ZE914 je ideální pro hybridní nebo elektrické vozidla, ale také pro běžné kompaktní vozy. Např. pro Toyotu Prius nebo Chevrolet Cruze."

ZIEX ZE914 EcoRun je nyní k dispozici ve 14 velikostech od 185/65 R15 do 225/40 R18.

 

 

Zdroj: www.falkentire.com