Pirelli přináší novinky v segmentu lehkých nákladních vozidel

Pirelli přináší novinky v segmentu lehkých nákladních vozidel

Pirelli doplňuje svou technologicky velice vyspělou nabídku pneumatik určených pro dodávky o CARRIER Winter a CARRIER Camper, které tak přibydou k řadě pneumatik CARRIER Summer. V segmentu lehkých nákladních vozů se tak Pirelli snaží dosáhnout vedoucího postavení na trhu.

Během roku 2014 a 2015 by měl právě nový model CARRIER Winter nahradit ten starý, kterým byly pneumatiky CHRONO Winter. Nový typ pneumatik nabízí mimo jiné i vyšší výkon. Pirelli plánuje touto řadou zimních pneumatik pokrýt až 99% evropského trhu pro dodávky. Proto by měli být brzy dostupné ve dvaceti různých rozměrech nejen na evropském trhu, ale také na tom tureckém.

Dalšími výhodami pneumatik CARRIER Winter jsou snížení spotřeby paliva až o 30 %, vylepšený vzorek dezénu i lepší přilnavost na mokrém povrchu. Snížení spotřeby paliva je dosaženo použitím nové hustší směsi a kompletní změnou geometrie profilu dezénu pneumatiky. Toho bylo dosaženo díky ohledu na potřeby trhu při vývoji nového typu pneumatik. I díky dobré odolnosti vůči aquaplaningu, jsou pneumatiky CARRIER Winter značeny v Evropském značení pneumatik písmenem “C”.

Podobně je tomu i u modelu CARRIER Camper, který navazuje na CHRONO Camper. Nová verze opět přináší mnoho vylepšených vlastností a její vývoj probáhal na základě stejné konstrukce dezénu, jakou má model pneumatik CARRIER Summer. CARRIER Camper je oproti svému předchůdci lepší nejen co se týče přilnavosti na mokru a spotřeby paliva, ale získal také lepší Evropské hodnocení.

Plánem společnosti Pirelli je s tímto modelem pneumatik pokrýt asi 80 % evropského trhu pneumatik pro obytné vozy. Právě na evropském trhu, ale i na blízkém východě, budou tyto pneumatiky dostupné hned ve třech rozměrech. U pneumatik CARRIER Camper byla také použita nová směs i profil vzorku, a to vedlo ke zkrácení brzdné dráhy na mokru, zlepšení přilnavosti na vozovce a v neposlední řadě také ke zlepšená odolnosti vůči aquaplanningu. Evropské hodnocení tyto novinky ocenilo a co se týče přilnavosti na mokru, hodnotí CARRIER Camper stupněm “A/B”. V rámci valivého odporu je to pak hodnocení “C”. Z toho lze usuzovat velice dobré postavení této pneumatiky vůči konkurenci v segmentu pneu pro obytné vozy. Tomu napovídá i nedávné vítězství pneumatiky CARRIER Camper v soutěži Autobild Reisemobil 2014 v kategorii letních pneumatik.