Pneumatiky Goodyear Wrangler u zrodu světového rekordu

Pneumatiky Goodyear Wrangler u zrodu světového rekordu

Vzdálenost 19 kilometrů, aneb závod Cape to Cape 2.0, pomohli Raineru Zietowi zdolat za neuvěřitelných rekordních 9 dní, 4 hodiny a 8 minut pneumatiky Goodyear Wrangler. Tento výkon se zapsal jako světový rekord a jen tak asi nebude překonán. A o co v takovém závodě jde? Závodník musí překonat trasu od mysu Agulhas, který se nachází v Jihoafrické republice a norským mysem Nordkapp. Ke světovému rekordu si vítězný tým dojel ve voze Volkswagen Touareg V6 TDI s pneumatikami Goodyear Wrangler HP All Weather. Kuriózní informací je, že Zietow překonal svůj vlastní rekord, který byl něco přes 21 dní.

Během cesty nemusel vítězný tým ani jednou měnit pneumatiky, takže jim na celou náročnou trasu závodu postačila právě jedna sada pneumatik Goodyear. Závodníci se nemuseli potýkat pouze s neskutečně obtížným terénem, který pneumatiky zvládli na výbornou, ale také s naprosto extrémními klimatickými podmínkami. Projeli tak záplavami na poušti Sahara, bahnem Keňských cest a mnoha dalšími místy v jednadvaceti zemích světa, která jim přinesla spoustu adrenalinových okamžiků a vystavila tak závodníky, vůz i pneumatiky Goodyear Wrangler HP All Weather těžké zatěžkávací zkoušce, jež prověřila jejich odolnost.


Právě pneumatiky Goodyear Wrangler HP All Weather byly zvoleny pro tento závod z jasných důvodů. Jsou totiž určeny do náročných podmínek a dalo se očekávat, že i tak velkou zátěž, jakou je tento závod, zvládnou na jedničku. Závod se konal v září a teď už nezbývá než čekat, jestli bude tento rekordní výkon v příštím roce překonán jiným týmem, nebo se vítězství na Cape to Cape opět zhostí Rainer Zietow.

Tento úžasný výkon je každopádně skvělým důkazem, že pneumatiky Goodyear Wrangler jsou skvělou volbou pro různorodé povrchy a poradí si s mnoha rozličnými povětrnostními vlivy, počasím i nečekanou zátěží.