Pneumatiky P ZERO ROSSO

Pneumatiky P ZERO ROSSO

Pohodlnou jízdu spolu s vynikajícím výkone, v sobě spojuje tato vysoce výkonná pneumatika od Pirelli, nesoucí název P ZERO ROSSO. Ta se může pyšnit více než dvěma sty homologací od nejpřednějších výrobců výkonných automobilů. Mezi nimi jsou  Alfa Romeo, , GM, Jaguar, Lamborghini, Lancia, Maserati, Mercedes, Peugeot, Porsche, Saab, Seat, Škoda, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Fiat, Volkswagen, Volvo.

Pohodlí dodává tato pneumatika díky speciálně konstruovanému karkasu, který spojuje výkon a právě zmiňované pohodlí, což je pro pneumatiky umístěné na předních žebříčcích svých tříd naprosto typické. 

Zajímavostí jsou u těchto pneumatik dva odlišné vzory běhounu, které jsou navrženy k poskytnutí co nejlepšího sportovního výkonu. Pro přední nápravu je zde dezén „Direzionale“ se žlábky ve tvaru šipek a podélnými drážkami. Ten se postará o skvělou přilnavost na mokrém i suchém povrchu vozovky. Pro obutí zadní nápravy, případně všech náprav, je pak určen dezén „Asimmetrico“. Dezén Asimmetrico  má tři velmi výrazné prvky. Prvním z nich jsou velké bloky na vnějším rameni, dále je to pak středové žebrování semi – slick s příčnými žlábky a otevřená vnitřní ramena.  

Pneumatika P ZERO ROSSO byla vyvinuta pro sportovní vozy, je to ideální pneumatika pro vás, pokud hledáte rovnováhu mezi výkonem a pohodlím. Je velice vhodná pro vozy se systémem kontroly stability a elektronickým řízením. Dezén direzionale se stará o vytěsnění vody, předchází tedy vzniku aquaplaningu, a zároveň také zajišťuje přesné řízení. Díky tomu můžete velmi dobře a především bezpečně zatáčet i na mokré vozovce. Asimmetrico, to je zase dezén přinášející vysoký stupeň ovladatelnosti vozidla na silnici, a to díky boční tuhosti v případě vysoké rychlosti. Zároveň vás také chrání proti aquaplaningu, jelikož také účinně vytěsňuje vodu.