Přezujte na letní pneu!

Přezujte na letní pneu!

Jaro už je tady a s ním, tak jako každý rok, potřeba přezout zpět na letní pneumatiky. Dopřejte vašemu vozidlu to nejlepší a přečtěte si našich pár rad, které vám s tím jistě pomohou.


Kdy je ten správný čas?

S přezutím ze zimních pneumatik není dobré spěchat. Proto se udává jako optimální čas k přezutí na letní pneumatiky období změny zimního času na letní. Tato jednoduchá pomůcka vám vždy připomene, že je čas přezout pneumatiky.


Svépomocí, nebo v servisu?

Mnozí si přezouvají pneumatiky svépomocí, v takových případech je dobé dbát odborných rad, které jistě najdete i v některých našich článcích. Při přezouvání pneumatik doma se však ujistěte, že máte veškeré potřebné vybavení a neponechejte nic náhodě. Doporučujeme vám navštívit kvalifikovaný autoservis a spolehnout se při přezutí na letní pneumatiky na odborníky, kteří své práci rozumí, a tak se na ně můžete spolehnout. Vyvarujete se tak případným nehodám, či nepříjemným karambolům spojeným s nesprávně nasazenou pneumatikou.


Proč přezouvat na letní pneumatiky?

Spousta lidí se spoléhá na „dojetí“ zimních pneumatik, tuto variantu však nedoporučujeme, raději si vyberte správné letní pneumatiky a vyvarujte se tak nepříjemnostem. Letní pneumatiky mají jiný dezén, a proto nebudou tolik hlučné, jako ty zimní. Také jsou přizpůsobeny letním podmínkám, vyšší teplotě, suché vozovce a díky výměně zimních pneu za letní může v letní sezóně spotřeba vašeho vozidla klesnout až o 10%, a to díky tužší směsi a vyššímu valivému odporu letních pneumatik.

V jarním období vám doporučujeme také celkovou kontrolu vozidla. Zima zanechá na vašem voze často stopy v podobě soli a tak je na jaře dobré pustit se do jarního úklidu auta. Nejen při přezutí pneumatik se spoléhejte na servis, mnohé autoservisy vám poskytnou také celkovou jarní prohlídku vozidla, díky které se můžete spolehnout, že je vše auto skvěle připraveno na novou sezónu.