Příprava auta na zimu

Příprava auta na zimu

Kdo nechce být v několika příštích týdnech překvapený prvními studenými vlnami, měl by brzy auto připravit na zimu. Týká se to především:

 

Kontrola profilu


Pro letní pneumatiky platí minimální hloubka vzorku 1,6 mm. Pro zimní pneumatiky však potřeba mít hloubku minimálně 4 mm, pod touto hranicí je nejvhodnější pneumatiky vyměnit. Včasná koupě je důležitá, protože top produkty - např. dle ADAC testů pneumatik - se prodávají rychle. Také záleží na věku pneumatik, ty by neměly být starší než 10 let.
 

Test osvětlení


Na osvětlení, zejména v nadcházejícím období, musí být spolehnutí. Pokud jsou všechny žárovky v pořádku, může si každý řidič provést kontrolu sám. Správné nastavení je nejlepší kontrolovat v garáži.
 

Výhled ven


Důkladně vyčistěte vnitřní sklo od nečistot z léta. Přispívá to k dobré viditelnosti a redukuje se zamlžování. Nesprávně fungující stěrače vyměňte za nové. Zvlášť, když je slunce nízko, budete snáze oslněni.
 

Napájecí zdroj udržujte fit


Starší baterie často selžou při prvních mrazech, zejména když jsou starší než 4 roky. Proto baterii zkontrolujte, abyste mohli případně koupit novou.
 

Kontrola nemrznoucí směsi


Led v chladícím systému vede k poškození motoru. V garáži nebo na čerpací stanici ověřte, zda máte dostatek nemrznoucí směsi. Do ostřikovače nalijte zimní směs - je to ochrana proti zamrznutí a také lépe odstraňuje nečistoty v zimním období. Také dveřní těsnění ošetřete vhodnou péčí, aby tak rychle nezamrzalo.
 

Škrábání


Pro všechny případy doporučujeme mít v autě škrabku na led, rukavice a kryt čelního skla. Rozmrazovací kapalina na dveřní zámek by měla být doma nebo v kanceláři připravena, pokud byste nemohli odemknout auto klíčem. Teplá deka a dostatek kapalin by měly být v autě při každé dlouhé cestě - v zimě bývá víc než dost dopravních kolon.

 

 

 

Zdroj: adac.de