První sníh už je tady. Máte přezuto?

První sníh už je tady. Máte přezuto?

Listopad se nám překlopil do své druhé poloviny a zima nám klepe na dveře čím dál víc. Na některých místech klesají ranní teploty k bodu mrazu a někde napadl i první sníh.

Jste poctivým řidičem, který dává přednost jistotě, nebo čekáte s přezutím až do příchodu ledovky a námrazy? V druhém případě se Vám může stát, že se počasí vymkne předpovědi a budete muset náhle někam vycestovat, aniž byste stihli návštěvu autoservisu a nákup zimních kol.

 

Co Vám hrozí?

  • pokuta ve výši až 2000 Kč
  • v horším případě dopravní nehoda a ohrožení zdraví nejen Vašeho, ale i ostatních lidí na silnici
  • pojišťovna nemusí škodu způsobenou na letních pneumatikách proplatit

 

Proto nenechejte nic náhodě a přezujte na zimní pneumatiky co nejdříve. Sněhu se během zimy tak či tak nevyhnete. A co je nejdůležitější před samotným přezutím kol? Zkontrolovat hloubku dezénu pneumatik. Zákonem stanovená hranice u zimních kol je minimálně 4 mm (u vozů nad 3,5t 6 mm). V případě nedodržení stanovené hloubky Vám hrozí stejné problémy, jak s letními pneumatikami. Pokud zjistíte, že máte sjeté zimní pneumatiky pod zákonnou hladinu, neváhejte a objednejte si u nás nové.

Vybírat můžete z pohodlí Vašeho domova podle zadaných parametrů (šířka, profil a průměr). Garantujeme rychlé a spolehlivé doručení zboží skladem do 24 hodin nebo si můžete pneumatiky vyzvednout na našem odběrném místě v Praze Modleticích.