Ranní škrábání? Neděste se, se správnými pomůckami to může být hračka

Ranní škrábání? Neděste se, se správnými pomůckami to může být hračka

Patříte-li mezi šťastlivce, kteří každou noc auto bezpečně zaparkují v garáži a ráno bez starostí a jakýchkoli komplikací vyjedou za denními povinnostmi, ranní rutinu s oškrabováním auta pravděpodobně neznáte nebo jste na ni spokojeně zapomněli. Pokud ale cenné ranní minuty trávíte snahou dostat auto do bezpečného stavu, přečtěte si pár našich tipů, třeba vám alespoň o trošku zpříjemní zimní ráno.

Nejlepší samozřejmě je mít po ruce speciální škrabku, ale v případě nouze si vypomožte čímkoli, ať už je to kreditní karta, řidičák, nebo obal od cédéčka. Plastová škrabka však bude nejlepší, a tak si ji rozhodně co nejdřív pořiďte.

Skvělou možností je i mosazná škrabka, která má úzkou mosaznou čepel a led na předním skle odstraňuje jedna báseň. Jen pozor, pokud vám třeba spadne, a na hraně se udělají zuby. To se pak většinou stává nepřítelem, protože sklo spíše poškrábe, než odmrazí.

Pokud nemáte rádi mechanické odstraňování ledu, můžete si pořídit chemické odmrazovač, bývají snadno k dostání například na benzínových pumpách či autopotřebách. Nikdy však nepoužívejte horkou vodu, může se zdát jako ideální řešení, ale opak většinou bývá pravdou. Teplotní rozdíl může sklo velmi snadno poškodit, zvlášť pokud je na něm i jen malá prasklinka.

Nemůžete-li auto schovat do garáže, můžete se vždy pokusit zakrýt alespoň přední sklo a ušetřit si tak ráno pár minut času. Můžete využít papírový karton, který na sklo přiložíte, ale i speciální termofore, které se zavírají do dveří. Možností je však například i potravinová folie.

Pokud nepříjemnou ranní povinnost opravdu nenávidíte a možnost zaparkovat auto v garáži je jen toužebným snem, zvažte pořízení elektricky vyhřívaného předního skla. Na zadním skle už je to dnes většinou samozřejmost, ale dnes si vyhřívací elektrickou mřížku můžete pořídit i na přední sklo. Za luxus si ale připlatíte a nenabízí ho zatím všechny modely.