Sava Eskimo S3+

Sava Eskimo S3+

Společnost Sava nabízí v pneumatice Eskimo S3+ kratší brzdnou dráhu, dobrou kilometrovou životnost a vynikající přilnavost. To vše za velice přijatelnou cenu.  Spolehlivá přilnavost je jedním z hlavních kritérií, která jsou kladena na dobrou zimní pneumatiku. Sava Eskimo S3+ přináší lepší kontrolu nad vozidlem i v mrazivém počasí a na sněhu. Siliková směs vyvinutá pro použití v zimních podmínkách, napomáhá udržet pneumatice svou pružnost a elasticitu i při velice nízkých teplotách. To znamená jediné, skvělou přilnavost a s ní i ovladatelnost. Pneumatika je opatřena symbolem sněhové vločky, ten značí, že pneumatika Sava Eskimo S3+ splňuje přísné standardy výkonnosti, které jsou stanoveny pro zimní pneumatiky.

Za mokra nebývá brždění vždy snadné, i s ním si však Sava Eskimo S3+ poradí. Díky speciální směsi běhounu, která využívá speciální pryskyřici, díky níž je zajištěna výborná přilnavost, a tedy i kratší brzdná dráha na mokré vozovce. Dezén běhounu obsahuje velké množství hran, které zvyšují efektivitu záběru, což ještě přispívá k bezpečnější jízdě za mokra i na sněhové pokrývce.  Všechny tyto vlastnosti mají vliv také na vysokou odolnost vůči aquaplaningu. Aquaplaningu efektivně zabraňují hluboké drážky v běhounu, směrový dezén pomáhá rozptylovat vodu i sněhovou břečku pryč z povrchu pneumatik.  Pneumatiky Sava Eskimo S3+ mají dlouhou životnost a šetří vaši peněženku. Konstrukce těchto pneumatik totiž zajišťuje rovnoměrné opotřebení povrchu a díky velice trvanlivé směsi běhounu mají velice dlouhou kilometrovou výkonnost.

Evropský štítek udává u pneumatik Sava Eskimo S3+ stupeň E-F, pokud jde o míru valivého odporu, s níž jde ruku v ruce i úspora paliva. Co se týče přilnavosti na mokrém povrchu, pohybují se tyto hodnoty mezi stupni C-E. Hlučnost těchto pneumatik byla naměřena 67-70 dB. Tyto hodnoty se mohou lišit dle konkrétních rozměrů pneumatik Sava Eskimo S3+