Spolehlivá zimní pneumatika Debica Frigo Directional

Spolehlivá zimní pneumatika Debica Frigo Directional

Frigo Directional je zimní pneumatika určená pro vozy nižší a nižší střední třídy, tedy městské a kompaktní osobní automobily. Jednou z jejích hlavních výhod je její ekonomičnost.  Pokud jste řidič, který si potrpí na ekonomickou spotřebu paliva, pak je pneumatika Frigo Directional pro vás tou správnou volbou. Účinně, efektivně, avšak šetrně totiž využívá palivo, a tím zajišťuje účinný pohon v zimních podmínkách.  Zejména u vozidel nižší třídy tato pneumatika od společnosti Debica exceluje a poměr cena/výkon, je v takovém případě více než příznivý.


U pneumatik Frigo Directional byl kladen důraz na zvýšený odvod rozbředlého sněhu a vody. Toho bylo docíleno použitím speciálních lamel.  Předcházení aquaplaningu je nejen u zimních pneumatik jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru. Pneumatiky Debica Frigo Directional využívají k tomuto účelu směrová vlákna v dezénu, ta zajistí odolnost vůči aquaplaningu. Také drážky, které se nacházejí po obvodu a na bocích pneumatiky Frigo Directional napomáhají odvádění vody z pod pneumatiky.  Speciální uspořádání směrových bloků společně s vysokým počtem jemných lamel zaručuje u těchto pneumatik vysokou přilnavost za nízkých teplot, značnou pružnost, skvělé jízdní vlastnosti při jízdě v rozmanitých sněhových podmínkách a markantní zkrácení brzdné dráhy na sněhové pokrývce i zledovatělém povrchu.


Evropský štítek u konkrétního typu 165/70R13 79T FRIGO DIRECTIONAL DEBICA udává takovéto hodnocení: Co se týče valivého odporu, od něhož se odvíjí i úspora paliva, je tato pneumatika hodnocena stupněm E. Podíváme-li se na kritérium přilnavosti na mokru, dostane se nám opět stupně E. Hlučnost pneumatik Debica Frigo Directional v daném rozměru, byla naměřena na 68 dB.


Polská společnost Debica spadá pod koncern společnosti Goodyear. To zaručuje kvalitu a v případě pneumatik Debica Frigo Directional i skvělý poměr ceny a výkonu.