Tipy pro bezpečnou jízdu v zimě

Tipy pro bezpečnou jízdu v zimě

Společnosti Bridgestone záleží na bezpečí jejích zákazníků. Proto vydala tiskovou zprávu, v níž uvádí spoustu dobrých rad pro bezpečnost na silnicích v zimě.

Bridgestone je jako největší producent gumárenských produktů a pneumatik jednou z firem, která se poctivě stará o informovanost řidičů v oblasti bezpečnosti silničního provozu, a to pomocí různých komunikačních kampaní a kanálů. A právě s přicházející zimou má pro vás Bridgestone několik praktických rad. Společnost se tak snaží informovat motoristy o možných nástrahách zimních podmínek, při kterých je častý nárůst množství nepříjemných autonehod, a to nejen vinou nepříznivého počasí.


Co je tedy nejdůležitější nepodcenit při přípravě auta na zimní sezónu?

Výměnu z letních pneumatik na pneumatiky zimní už máte pravděpodobně za sebou, přesto je dobré ji zmínit. Proč je tak důležité vyměnit pneumatiky? Hlavní rozdíl je v tom, že zimní pneumatiky jsou přizpůsobeny horším podmínkám a směs, ze které jsou vyrobeny má podstatně jiné složení, důležitý je také vzor pneumatik. Zimní pneumatiky mají výrazně vyšší přilnavost, výkon na ledě, na sněhu a obecně slibují větší bezpečí. Na zimních pneumatikách bude vaše jízda stabilnější, a speciálně vyvinutá směs běhounu zajišťuje, že budou tyto pneumatiky pružné a měkké i při mnohem nižších teplotách. V konstrukci dezénu zimních pneumatik jsou lamely a malými drážkami, díky kterým poskytují zvýšenou úroveň hranového efektu a tím i přilnavosti.

V České republice jsou zimní pneumatiky předepsány legislativou v období od 1. listopadu do 31. března. V orientaci ve velkém výběru mezi zimními pneumatikami vám mohou pomoci nejen výsledky nezávislých testů různých společností a časopisů, ale především EU štítky, kterými by měly být označeny veškeré pneumatiky, které najdete na trhu.