i česká Barumka se vyrábí v Číně

Už i česká Barumka se vyrábí v Číně

Kupujete pneumatiky Barum především proto, že se jedná o českou značku, která se také v Česku vyrábí? Tak to Vás bohužel zklameme. Většina vyrobených pneumatik totiž pochází z Rumunska, Portugalska, Francie a dokonce i z Číny. 

Ano, v Česku se pneumatiky Barum také vyrábí, ale jedná se především o pneumatiky do tzv. prvovýroby – pneumatiky dodávané automobilkám, které je použijí na obutí nových vozidel.


Spousta lidí má za to, že se jedná o typický český výrobek a především z tohoto důvodu je také nakupuje. V nejedné diskuzi se ale objevují příspěvky typu: „Zarazilo mě, že mi přišly Barumky Made in Romania“, „Teď jsem nasadil nové Bravuris 195/60 r15 Made in Malaysia“, „jen škoda, že je vyrobena v Portugalsku, pneu jsem kupoval s tím, že je to český výrobek“ a spousta podobných názorů. A důkaz můžeme vidět i na přiložených fotografiích.

Zarážející ovšem je, že i když se pneumatiky Barum momentálně vyrábí v tolika různých zemích, přesto jejich cena neklesá, ba naopak se ještě zvyšuje. A přiznejme si, že náklady na výrobu pneumatik např. v již zmiňované Číně jsou rozhodně minimální. 


Pokud nakupujete Barumky s ohledem na to, že jde o český výrobek s odpovídající pořizovací cenou, raději si připlaťte a jděte do osvědčených a kvalitních značek jako Goodyear, Dunlop nebo Bridgestone. Tyto pneumatiky jsou sice o něco dražší, ale také jsou mnohem více kvalitní. Pokud je pro Vás při nákupu pneumatik prioritní pořizovací cena, a hledáte tedy pneumatiky cenově podobné Barumkám, vybírejte z polských pneumatik Debica nebo slovinských Sava (obě koncern Dunlop–Goodyear), které jsou podle hodnocení uživatelů poslední dobou kvalitnější než pneumatiky Barum. 

I když se letos poprvé dostala Barum Brillantis 2 mezi 5 nejlepších pneumatik v letních testech ADAC pro rok 2012, otázkou je, zda to je díky kvalitě čínských dělníků nebo za tím bude něco jiného. Tak jako tak je na zvážení každého z nás, zda si tradičně koupí Barum, nebo vyzkouší jinou, možná kvalitnější pneu.


Firemním mottem společnosti je Barum = chytrá volba“. Po přečtení několika již zmiňovaných diskuzí na internetu si ale nemyslíme, že i po přesunutí výroby do jiných zemí je tento slogan stále aktuální.


Prohlédněte si nabídku alternativních pneumatik v našem konfigurátoru.


img1_1000

 

 

img2_600

 

 

img3_600