Vyberte si správně pneumatiky pro svůj sporťák

Vyberte si správně pneumatiky pro svůj sporťák

Plánujete si pořídit sportovní automobil nebo už jej doma vlastníte, ale nejste si na 100% jistí, jak vybrat správně pneumatiky, až vám ty současné doslouží? Není to sice žádná složitá věda, ale pokud nemáte úplnou jistotu, co by bylo nejvhodnější pro daný typ vozu, nestyďte se a nechte si předem poradit, jak postupovat.

Obecně platí, že jestli si toužíte naplno a bezpečně užít jízdu ve svém sporťáku, je třeba vzít v potaz vaše očekávání od vozu, povrch, na kterém budete výhradně jezdit nebo třeba i klima, kde se bude s autem nejčastěji pohybovat. A zvláště pak je potřeba hledět při výběru na vhodné pneumatiky, které splňují zadané požadavky.

Určitě vám je jasné, že sportovní vozy potřebují speciální typy pneumatik, které mívají nízký profil a jsou velmi široké. Nesmíte na nich v žádném případě šetřit, protože úspora se málokdy vyplatí, pokud vám jde o pohodlnou a bezpečnou jízdu. Nezapomínejte na to, že se jedná o základní součást vozu, která umožňuje pohyb automobilu! Váš vůz se totiž po nesprávném výběru pneumatik může začít chovat úplně jinak, než jste byli zvyklí, to je třeba si vždy včas uvědomit. U sportovních vozů je navíc potřeba dostatečně rychlá akcelerace a brzdění při současném zachování bezpečnosti, čehož dosáhnete jen vhodnými pneu.

Známým faktem je, že firma Michelin, Pirelli nebo i Yokohama dělají skvělé sportovní pneumatiky, proto se nebojte investovat do ověřené kvality, se kterou je spokojena většina zákazníků.

Avšak při výběru je také důležité, abyste se drželi doporučení od výrobce, protože věřte tomu nebo ne, ale on skutečně ví, co je pro daný typ vozu nejlepší volbou. Jestli vám navíc záleží na detailech, tak by určitě měl hrát roli také celkový design vašeho sporťáku.

Rada na závěr: pokud si nejste jistí, který typ vybrat, vždy by vám měl poradit automechanik.