Winter Sport 5 od Dunlop

Winter Sport 5 od Dunlop

Vysoce výkonné zimní pneumatiky Winter Sport 5 od společnosti Dunlop byly představeny letos na podzim. Vzhledem K tomu, že zimní podmínky jsou mnohdy opravdu nevyzpytatelné, nabízí tyto pneumatiky Dunlop Winter Sport 5 skvělou výkonost i přilnavost na různých druzích vozovky. Ve všech rozměrech už ji můžete sehnat i v maloobchodním prodeji.

Mokrá, zledovatělá nebo snad dokonce zasněžená vozovka? Žádný s těchto povrchů by neměl být pro pneumatiky Winter Sport 5 problémem, nabízí totiž vynikající přilnavost a výkonnost na všech možných površích.  Jak již napovídá číslo pět v názvu těchto pneumatik, jedná se o pátou řadu sportovních zimních pneumatik od značky Dunlop. Z jejích předchůdců, jakými byla úspěšná dynamická pneumatika Winter Sport 4D a další, si bere Winter Sport 5 ten nejlepší příklad.

Výzkum zimních sportovních pneumatik Dunlop, jejich zkoušení a vývoj nových pneumatik probíhal po dobu asi dvou let a pracovalo na něm přes 400 vývojářů a výzkumníků, kteří pracují pro společnost Dunlop. Pneumatiky Winter Sport 5 z tohoto vývoje vyšli tak, aby splnily náročné požadavky řidičů na jízdu na různých površích vozovky, a to především v zimním období, kdy můžou být cesty zasněžené, mokré i zledovatělé. Na ledu, v rozbředlém a tajícím sněhu, nebo na vodou pokryté vozovce podává pneumatika Winter Sport 5 přesvědčivé výkony, které jistě oceníte při cestování v zimním období.

Experti Dunlopu přišli s několika důležitými inovacemi, které tuto pneumatiku posouvají do nové generace. Jednou z těchto inovací je i vyšší počet brzdných bloků, díky kterým je zajištěna vysoká výkonnost na zasněženém povrchu. Příčné centrální drážky jsou v šikmém uspořádání, a díky tomu tato pneumatika slibuje nevídanou stabilitu v zatáčkách na kluzkém povrchu. Riziko vzniku aquaplaningu snižují také prohloubené hydrodynamické drážky. Dunlop Winter Sport 5 se vyrábí ve 43 různých rozměrech: šířce 195 až 255; profilu 40 až 65; průměru 15” až 19”.