Zimní pneumatiky Nokian WR G2 pro SUV

Zimní pneumatiky Nokian WR G2 pro SUV

Nová zimní pneumatika Nokian WR G2 je tím, co uspokojí požadavky řidičů silničních terénních automobilů, kteří volají po odolné a bezpečné zimní pneumatice. Podle oficiálního textu výrobce, tedy společnosti Nokian tato pneumatika zaručuje bezpečnou jízdu v naprosto každém počasí, nevyjímaje sucho, mokro, led, ani sníh. Tím hlavním, na co kladli při jejím vývoji důraz, byla dobrá ovladatelnost na různorodých površích vozovky. Nokian WR G2 SUV slibuje výborné vlastnosti i na extrémně zasněžené vozovce, výjimečný výkon na mokru a skvělý handling nejen na zasněžené, ale také na suché cestě.

Jak je již dnes dobrým zvykem, i pneumatika Nokian WR G2 SUV je šetrná k životnímu prostředí. Při její výrobě nebyly použity škodlivé PAK oleje, nýbrž silica z oleje řepkového. Ohleduplnost k životnímu prostředí značí lístek, který je vyražen na bočnici pneumatiky.

Nokian Tyres je finský výrobce pneumatik, zvyklý na drsné severské podmínky. I to je důvodem, proč se dá spolehnout na jeho postupy při výrobě zimních pneumatik. Jsou to moderní inovace, které zajiš´tují nepřekonatelný záběr WR G2 SUV na zasněžené vozovce. Především jde o asymetrický profil, hranu určenou pro odvádění rozbředlého sněhu, stabilizátor akcelerace a leštěné drážky. Vynikající přilnavost na sněhu je zaručena díky pilovitým lamelám, které jsou speciálně upraveny pro nasazení u vozů SUV. Při náhlém zrychlení oceníte již zmiňovaný stabilizátor akcelerace, který v takovém případě vylepšuje jízdní vlastnosti i bezpečnost pneumatiky.

Důležitým aspektem při výběru pneumatik pro těžká terénní vozidla je síla a robustnost. U pneumatik Nokian WR G2 SUV počítejte s dobrou ovladatelností jak v zatáčkách, tak i při nečekaných, například vyhýbacích, manévrech.

Tato pneumatika, která je jako dělaná pro jízdu i v takových podmínkách, jakými je rozbředlý sníh, je nabízena ve 26 různých velikostech od 15“ do 22“.