Michelin Alpin

Michelin Alpin je určená pro kompaktní pětidveřová vozidla a městská vozidla střední a malé velikosti a pro rodinná kompaktní vozidla a sedany.

Při výrobě pneumatiky Michelin Alpin se použily dvě nové technologie - StabiliGrip a HelioCompound, čímž se zajistila mnohem větší stabilita při jízdě na zasněžené vozovce a teké přilnavost.

Tato pneumatika obsahuje téměř o 50 % více lamel než jiné modely a tyto lamely mají schopnost proměnlivosti geometrie tvaru.

Nová směs obsahuje slunečnicový olej, tudíž je tak docíleno ještě větší boční přilnavosti na zledovatělých, mokrých a zasněžených površích.

Systém lamel Michelin u zimních pneumatik zaručuje skvělou přilnavost na různých površích. Speciální směs Vám zaručí bezpečnost, dlouhou životnost a výkonnost. Směs je také pružnější, lépe se přizpůsobuje povrchu.

Pneumatiky Michelin se pravidelné umisťují na předních místech v testech pneumatik společnosti ADAC .

Společnost Michelin světoznámý výrobce pneumatik, sídlí ve francouzském městě Clermont-Ferrand. Zaměřuje se na mobilitu a inovaci již více než 100 let. Další aktivity Michelinu jsou turistické mapy, nebo cestovní průvodci. Pro Michelin je charakteristické i jeho logo, bílý panáček Michelin.

K základním údajům Michelinu patří výrobní základna čítající 69 závodů v 19 zemích, nebo počet zaměstnanců přesahující 124 000. Michelin každým rokem vyrobí okolo 190 milionů kusů pneumatik a přes 20 milionů map a průvodců pro více než 170 zemí.